
PYTANIA I ODPOWIEDZI
* Ukończyłem dwuletnią szkolę zasadniczą czy mogę być przyjęty do klasy drugiej LO?
Odpowiedź: Podstawa programowa w zakresie przedmiotów ogólnokształcących w dwuletniej szkole zasadniczej i w trzyletniej szkole zasadniczej jest taka sama a to pozwala na przyjęcie Pana do kl.II LO
* Mam 45 lat i ukończone osiem klas szkoły podstawowej, czy mogę w tym wieku być przyjęty do LO ?
Odpowiedź: Warunkiem przyjęcia słuchacza do szkoły dla dorosłych jest wykształcenie które Pan posiada i ukończone 18 lat. Obydwa warunki Pan spełnia. Podnoszenie swoich kwalifikacji to rzecz konieczna, aby sprostać wymaganiom
rynku pracy. To bardzo dobra decyzja.
* Mieszkam poza Radomiem czy ta szkoła jest daleko od dworca i czy jest dobry dojazd ?
Odpowiedź: Odległość od dworca do naszej szkoły można pokonać pieszo w czasie 15minut lub autobusem. Warto zapoznać się z mapką dojazdu, którą zamieszczamy w zakładce „kontakt”.
* Jestem osobą w średnim wieku. Czy są jakieś ograniczenia wiekowe dotyczące kierunku ratownik medyczny?
Odpowiedź: Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych na tym kierunku a także na wszystkich pozostałych w szkołach policealnych. Kształcą się u nas osoby w różnym wieku. Często zdarza się, że „najstarsi” są „najlepszymi” uczniami.
* Czy Państwa szkoła dysponuje internatem czy akademikiem? Mieszkam wiele kilometrów od Radomia i jestem zainteresowana noclegami.
Odpowiedź: Nasza Szkoła nie dysponuje internatem, ale osoby z odległych miejscowości uczące się u nas korzystają często z noclegów w Schronisku Młodzieżowym zlokalizowanym na tej samej ulicy.
* Pracuję w małej szkole poza Radomiem. Kilkunastu nauczycieli chciałoby dowiedzieć się jak organizować pomoc psychologiczno-pedagogiczną w szkole zgodnie z nowym rozporządzeniem. Czy istnieje taka możliwość, że szkolenie odbyłoby się w naszej szkole?
Odpowiedź: Jak najbardziej. Prosimy podać tylko termin, który byłby dla Państwa najdogodniejszy.
*Jaki dokument otrzymam po ukończeniu szkoły policealnej?
Odpowiedź: Po ukończeniu szkoły policealnej absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia szkoły a po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe – dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie, w którym odbywało się kształcenie w języku polskim i angielskim.
* Czy uczęszczając do szkoły policealnej będę w posiadaniu legitymacji uprawniającej do ulg i zniżek na przejazdy komunikacją miejską i PKP?
Odpowiedź: Szkoła wydaje legitymacje uprawniające do przejazdów ulgowych 2 klasą pociągów TLK, EIC i EC. Ulgi obowiązują jednak nie dłużej niż do ukończenia przez uprawnionego 24 roku życia. Wraz z legitymacją wymagany jest dowód osobisty potwierdzający wiek pasażera. Ulgi na przejazdy komunikacją miejską modyfikowane są według wewnętrznych ustaleń władz danej gminy.
* Czy szkoła zapewnia zaświadczenia do ZUS, MOPS, KRUS i czy są one płatne?
Odpowiedź: CKD „Edukacja” wydaje zaświadczenia informujące o edukacji słuchacza w naszej placówce. Uczestnik zajęć przedstawia zaświadczenie organowi, który wystąpił z prośbą o przedstawienie dokumentu. Powyższe zaświadczenia szkoła wystawia nie pobierając należności.
* Jestem pielęgniarką. Czy aby pracować jako asystentka stomatologiczna muszę podjąć naukę w szkole policealnej w tej dziedzinie?
Odpowiedź: Według ogłoszonego przez Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dokumencie pt Regulowane zawody i działalności w Rzeczypospolitej Polskiej. Opis wymagań kwalifikacyjnych kwalifikacje w zawodzie asystentki stomatologicznej uzyskuje się poprzez ukończenie szkoły policealnej i uzyskanie tytułu zawodowego asystentki stomatologicznej lub dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie asystentka stomatologiczna. Mając wykształcenie w kierunku pielęgniarskim nie może Pani wykonywać zawodu asystentki bez odpowiedniego dyplomu.
Jeśli masz jakieś pytania, sugestie lub wątpliwości na temat naszej szkoły, prosimy o kontakt pod adresem: info@edukacja.radom.pl