5 kwietnia 2014 roku zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję, Nowoczesne metody pracy wyzwaniem współczesnej stomatologii, która odbędzie się w Radomiu, w siedzibie organizatora - CKD EDUKACJA. Konferencja będzie miała charakter teoretyczno-praktyczny.
Partnerem Konferencji jest Instytut Blend-a-med Oral B.

Zmieniające się i coraz większe oczekiwania pacjentów stawiają przed współczesną stomatologią nowe i ambitne zadania. Bardzo ważne jest nie tylko wykonanie samej usługi medycznej, lecz także zastosowanie odpowiednich środków i innowacyjnych technik, które mają wpływ na jakość, bezpieczeństwo i komfort przeprowadzanych zabiegów. Ważny jest nie tylko nowoczesny sprzęt, ale także profesjonalny zespół, tworzony przez lekarzy, higienistki i asystentki, którzy potrafią objąć każdego pacjenta całościową opieką, od diagnostyki, poprzez leczenie i działania pozabiegowe, a kończąc na systematycznie prowadzonych działaniach profilaktycznych, zabiegach higienicznych i tych z zakresu stomatologii estetycznej. Dążąc do zapewnienia pacjentowi usług na jak najwyższym poziomie warto stosować w pracy techniki i metody zgodne z nowoczesnymi osiągnięciami współczesnej stomatologii.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych proponowaną tematyką, zarówno higienistki stomatologiczne, jak i lekarzy, techników dentystycznych i asystentki stomatologiczne.

 

WYKŁADY

Podczas Konferencji będą Państwo mogli, między innymi, poznać:
• zasady ergonomii obowiązujące w czasie pracy w gabinecie,
• techniki stosowania koferdamu,
• sposoby bezpiecznego i skutecznego wybielania zębów,
• praktyczne aspekty wizyty higienizacyjnej pacjenta,
• podstawy prowadzenia bezpiecznej i higienicznej praktyki stomatologicznej – zasady i techniki postępowania oraz obowiązujące przepisy prawne,
• sposoby budowania wizerunku profesjonalistki poprzez skuteczną rekomendację i zalecenia.

Zapraszamy także na bezpłatne szkolenie, prowadzone przez specjalistów Instytutu Blend-a-med Oral B.
Szkolenie będzie miało charakter warsztatowy i odbędzie się w grupach.
Szczegółowy plan Konferencji i tematy poszczególnych wykładów znajdują się w zakładce "Program".

Ważnym motywem przewodnim będzie także coraz większa rola higienistek stomatologicznych i związane z tym nowe wyzwania. Zawód higienistki stomatologicznej jest zawodem z przyszłością, ale wymagającym ciągłego rozwoju zawodowego, podnoszenia kwalifikacji, poznawania nowoczesnych technik pracy.

Partnerem Konferencji jest także Stowarzyszenie Polskich Higienistek Stomatologicznych.


WARSZTATY

1. Koferdam bez tajemnic – techniki stosowania.

Szkolenie praktyczne, stanowi kontynuację wykładu teoretycznego. Obie część będą prowadzone przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, która udzieli praktycznych rad i wskazówek dotyczących technik stosowania koferdamu w codziennej praktyce. Program szkolenia przewiduje ćwiczenia na fontamach.

2. Nowoczesne i bezpieczne techniki wybielania
W częsci warsztatowej każdy z uczestników będzie miał możliwość samodzielnego przećwiczenia poszczególnych etapów pracy. Warsztaty zakończą się otrzymaniem przez wszystkich odpowiedniego zaświadczenia o odbyciu profesjonalnego szkolenia.
Uczestnictwo w warsztaty związane jest z osobnym zgłoszeniem i dodatkową opłatą.
Osoby zainteresowane warsztatami prosimy o wysłanie maila na adres konferencja@edukacja.radom.pl i wpisanie w temacie wiadomości hasła ”koferdam” lub "wybielanie".

Liczba miejsc jest ograniczona.
 

Wszystkie bloki, teoretyczne i warsztatowe, poprowadzą praktycy i profesjonaliści w swojej dziedzinie.

Wybierz kategorię:
Wypełnij formularz zgłoszeniowy i

PROGRAM CZĘŚCI WYKŁADOWEJ

1. Jedyny w swoim rodzaju wykład o charakterze szkoleniowym. Ergonomia okiem praktyka. Zasady ergonomii obowiązujące w czasie pracy w gabinecie. Praca na cztery ręce - dr n. med. Tomasz Dzieniakowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Ergonomii Stomatologicznej.

W latach 1977- 2002 był pracownikiem naukowym i adiunktem w Zakładzie Propedeutyki
i Diagnostyki Stomatologicznej Od 20 lat zajmuje się ergonomią w stomatologii. Jest współtwórcą pierwszego programu nauczania ergonomii stomatologicznej w Instytucie Stomatologii w Łodzi. Odbył staże naukowe oraz prowadził liczne szkolenia w zakresie ergonomii w Stanach Zjednoczonych (Maryland University) , Japoni (LAN Centem- Osaka), Meksyku (Universitat Intercontinental), Korei Południowej (Korean Orthodontic Research Institute), Tajlandii ( Thamasat University), Chinach oraz w licznych ośrodkach w Polsce.    Obecnie zajmuje się promowaniem zdrowia w stomatologii w ramach organizacji GEPEC ( Global Engineering, Promotion and Education Collaborative), której jest członkiem założycielem. GEPEC jest organizacją założoną w 2005 roku w Kanadzie, zrzeszającą specjalistów różnych dziedzin naukowych. GEPEC propaguje ergonomię, w której podmiotem jest człowiek (Human Centered Ergonomics). Od 25 lat prowadzi praktykę stomatologiczną.

2. Dlaczego warto pracować w koferdamie. Techniki zakładania koferdamu - mgr Katarzyna Ostrowska, dyplomowana higienistka stomatologiczna.     

Absolwentka Akademii Medycznej im Piastów Śląskich na kierunku Ratownictwo Medyczne 2006r, studia magisterskie na Śląskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku Zdrowie Publiczne 2008r. Dwuletnie studium dla Higienistek Stomatologicznych TEB Edukacja w Gorzowie Wlkp. Od trzech lat pracuje w Prywatnym Gabinecie Stomatologiczno-Periodontologicznym dr n. med. Anny Dojs.

3. Sposoby bezpiecznego i skutecznego wybielania zębów – wykład połączony z pokazem przeprowadzenia zabiegu wybielania - Agata Kurkowska i Sylwia Kołodziejczyk, dyplomowane higienistki stomatologiczne, prowadzą własny gabinet higieny dentystycznej AS-DENT, w Poznaniu.

4. Praktyczne aspekty wizyty higienizacyjnej pacjenta - Michał Kluczkowski, dyplomowany higienista stomatologiczny.

Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Ukończył studia z zakresu zdrowia publicznego
w zakresie higieny stomatologicznej. Obecnie zajmuje się profesjonalną profilaktyką i promocją zdrowia. Należy do rady naukowej czasopisma branżowego, pisze artykuły.

5. Bezpieczna i higieniczna praktyka stomatologiczna – zasady i techniki postępowania oraz obowiązujące przepisy prawne - Agnieszka Gromadzka, Product Consultant DURR DENTAL.

Główne zagadnienie, które poruszone będę podczas wykładu: profilaktyka zakażeń w gabinecie stomatologicznym, najnowsze wytyczne z zakresu dezynfekcji i sterylizacji, optymalizacja planu higieny w codziennej praktyce, przepisy i regulacje prawne.

6. Budowanie wizerunku profesjonalistki poprzez skuteczną rekomendację i zalecenia - Ewa Doros, coach/trener – wykład, który poprzedza warsztaty praktyczne prowadzone w grupach przez czterech trenerów: Ewę Doros, lek. dent. Beatę Golan, licencjonowaną higienistkę dentystyczną Paulinę Radomę, Michała Łopatina.

Wykład zwraca uwagę na ważną rolę rekomendacji oraz zaleceń w obszarze codziennej higieny kierowanych do pacjentów po zabiegach profilaktycznych. Pokazuje tym samym jak w prosty sposób zwiększyć zaufanie pacjenta do kompetencji higienistki. Wykorzystując ten nieodzowny element zabiegu można pozytywnie wpłynąć na poczucie bezpieczeństwa pacjenta i jednocześnie zmotywować go do regularnych wizyt w gabinecie higieny.

Ewa Doros. Certyfikowany coach i trener, jeden z koordynatorów Programu Partnerskiego Instytutu Blend-a-med Oral B. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Erickson International College. Jej wykształcenie, wieloletnie doświadczenie w pracy w środowisku stomatologicznym oraz zainteresowanie tematyką komunikacji interpersonalnej i motywacji do rozwoju pozwoliło stworzyć nowy model współpracy z pacjentem w gabinecie.  Pozwala on jednocześnie osiągać zdrowotne cele pacjenta oraz budować wizerunek higienistki, jako profesjonalistki. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 marca 2014 r.
W celu dokonania zgłoszenia prosimy wysłać maila na adres konferencja@edukacja.radom.pl
Koszt
uczestnictwa w konferencji, w jej części wykładowej - 150 zł
Koszt
uczestnictwa w konferencji, w części wykładowej i wybranym warsztacie (liczba miejsc ograniczona): cena będzie podana 14 lutego.
(ceny uwzględniają catering w przerwach kawowych oraz gorące danie lunchowe)

Wszyscy uczestnicy otrzymają zaświadczenia o uczestnictwie w Ogólnopolskiej Konferencji "Nowoczesne metody pracy wyzwaniem współczesnej stomatologii".

 

Potwierdzeniem zgłoszenia jest dokonanie wpłaty na rachunek:

Centrum Kształcenia Dorosłych EDUKACJA Sp. z o.o.

Bank PeKaO SA

numer rachunku: 69 1020 4317 0000 5102 0103 0097

z dopiskiem "KONFERENCJA"

W przypadku zgłoszenia na dodatkowe warsztaty, prosimy o dopisanie "koferdam" lub "wybielanie".

 

Kontakt:

Centrum Kształcenia Dorosłych EDUKACJA

Ul. Limanowskiego 26/30, 26-600 Radom

Tel.:(48) 363 01 02, (48) 330 83 96, +48 725 725 950

e-mail: konferencja@edukacja.radom.pl

Sponsorzy

Zarejestruj się online, złóż aplikację już dziś! Kliknij aby dowiedzieć się więcej...

W celu rejestracji prosimy o wypełnienie poniższego formularza:

Imię:
Nazwisko:
E-mail:
Miejscowość:
Kod pocztowy:
Adres:
Numer telefonu:
Pracuję / studiuję:
Zawód:
Wybieram:

Dane do wystawienia faktury VAT:

Jeżeli chcą Państwo otrzymać fakturę VAT za szkolenie, proszę wypełnić poniższą część zgłoszenia.

Nazwa firmy:
Adres firmy:
Miejscowość:
Kod pocztowy:
Numer NIP:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Centrum Kształcenia Dorosłych „Edukacja” Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu w celu kontaktu ze mną i umożliwienia mi uczestnictwa w Konferencji. Oświadczam, że dane podaję dobrowolnie oraz, że zostałem poinformowany o prawie złożenia sprzeciwu, w szczególności odnośnie przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych, a także prawie dostępu do treści moich danych osobowych i ich poprawiania (Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych Dz. U. 2002 nr 101 poz. 926 z późn. zm.). (POLE WYMAGANE)
Akceptuję warunki Regulaminu I Konferencji Higieny Stomatologicznej Nowoczesne metody pracy wyzwaniem współczesnej stomatologii. Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Centrum Kształcenia Dorosłych „Edukacja Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu na podany wyżej adres e-mail materiałów informacyjnych, handlowych oraz newslettera w zakresie prowadzonej przez Centrum Kształcenia Dorosłych „Edukacja“ Sp. z o.o. działalności gospodarczej (Ustawa z 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną Dz. U. 2013 poz. 1422 t.j.).

Administratorem danych osobowych Uczestników I Konferencji Higieny Stomatologicznej Nowoczesne metody pracy wyzwaniem współczesnej stomatologii jest Centrum Kształcenia Dorosłych „Edukacja” Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30, 26-600 Radom (KRS 0000197239, Regon 670184047, NIP 9482037063).

Wszystkie dane osobowe podawane przez Uczestników w formularzu zgłoszeniowymi są przechowywane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności celem ich ochrony przed dostępem osób trzecich. Przy przetwarzaniu danych osobowych stosuje się odpowiednie środki techniczne oraz organizacyjne zapewniające ochronę tych danych.